Про факультет Вступ на ФПМ Навчання Деканат Інформаційний розділ
укр eng    
Пошук Довідка
 
Про факультет
 Кафедри ФПМ
 Вчена рада ФПМ
 Міжнародна діяльність
Детальніше...  
Вступ на ФПМ
 Бакалаврат
 Магістратура
 Як нас знайти
Детальніше...  
Навчання
 Магістратура
 Практика
 Захист випускних робіт
Детальніше...  
Деканат
 Навчальні плани
 Розклад занять
 Атестації
Детальніше...  
Інформаційний розділ
 Сайти ФПМ
 Архів матеріалів
 Пошук
Детальніше...  
Галерея
   
       Кодекс честі НТУУ "КПІ"


Випускник ФПМ Олександр Гончар - студент університету Верони

Грант, обмін, подвійний диплом? Останнім часом багато студентів думають про навчання закордоном. Хтось вважає це хорошою нагодою побачити світ та марить конкретними навчальними програмами, а дехто вважає, що це марна витрата грошей та часу. Для перших зараз існує просто безліч можливостей та варіантів, якщо ви серед них, радимо завітати до міжнародного офісу ФПМ. Проте, якою б не була ваша думка, підтвердити чи спростувати її можуть студенти, які скористалися нагодою навчатися в іноземному виші. Про свої враження та досвід розказав випускник ФПМ Олександр Гончар, який наразі навчається в університеті Верони.

Як і чому ти вирішив навчатися за кордоном?
Думав про це ще з 3 курсу. Спочатку планував поїхати у Німеччину (знаю німецьку мову та більш-менш знаю культуру), вже подавав документи, але Олег Романович Чертов розповів про можливість отримати стипендію у Вероні для іноземних студентів, я взяв участь у конкурсі і отримав її.
Як поставилися до твого рішення друзі та родина?
Позитивно – я вже всім набрид зі своїми класними жартами. :) Жартую, всі розуміють, що це чудова можливість отримати новий досвід та розвиватися у професійному плані, тому, звичайно ж, підтримали мене, хоч і "расставашки – всегда грустняшки".
Як ти потрапив у програму?
Це просто грант на навчання на магістратурі, я такий самий студент, як і італійці.
Чому Італія? Які твої перші враження від країни?
Це абсолютно нова країна для мене, а я люблю пірнати у невідоме, тому це навіть цікавіший варіант, ніж Німеччина, про яку я знаю набагато більше. Перші враження? Люди відкриті та завжди радісні, felici, після першої прогулянки містом я зрозумів, що хочу тут залишитись на деякий час. :)
Чи обов’язково знати італійську, щоб взяти участь у подібній програмі?
Ні, навчання повністю здійснюється англійською, хоч і більшість студентів італійці. Тому вистачило звичайного IELTS, який я склав на 6.5.
Яку навчальну програму ти обрав? Що ви вивчаєте?
У мене навчальна програма така, що я сам обираю, що вивчати в кожному семестрі, головне лише набирати потрібну кількість кредитів. У цьому семестрі я вивчатиму функціональний аналіз та комп’ютерну алгебру (насправді це Error Correction Theory), ще один курс – аналіз часових рядів – я буду вивчати у онлайн-режимі, тому що викладач територіально знаходиться в іншому місті – у Тренто. До речі, це ще одна прикольна особливість навчання у Європі – можна отримувати кредити за предмети з інших кафедр або навіть з інших університетів. Ще один предмет, який я буду вивчати, планується як семінарські курси, наприкінці яких потрібно розробити міні-проект. Такий формат особисто мені дуже імпонує.
Система вищої освіти в Італії, ймовірно, відрізняється від української. Чим вона краща або гірша?
Я б не став порівнювати у форматі "гірше-краще", вона просто інша. Особливо це відрізняється у свободі вибору предметів та можливостей для стажування у студентів. Це те, що я вважаю найбільшою перевагою саме цієї системи. З іншої сторони – ті самі лекції, лаби, при чому у нас деякі були навіть кращі – але це вже залежить від викладачів.
Скільки часу ти витрачаєш на навчання? Вистачає часу на хобі або подорожі?
Чотири предмети – це ізі. :) Вистачає часу на абсолютно все – від своїх проектів та self-education до спорту і тусовок.
Що ти думаєш про місцевих мешканців? З ким ти спілкуєшся?
Я живу у гуртожитку, атмосфера тут дуже інтернаціональна – є хлопці з Іспанії, Італії, Німеччини, Австралії, Словенії, Тайваню, та ще купи країн – я так відразу і не згадаю. Більше якось здружився з німецькою компашкою – частенько десь «зависаємо». З італійцями спілкуюсь трохи менше, але я думаю, це ненадовго, вони теж круті, веселі, просто моя італійська поки що не дозволяє вільно спілкуватися з ними, а англійську тут знають далеко не всі.
Ти їси щось окрім піци та спагеті?

Та у нас тут на третьому поверсі гуртожитку я та мій сусід (теж з України, з КНУ) – головні кулінари, паста і піцца для нас занадто буденні. :)
Як ти проводиш свій вільний час? Як розважаються студенти в Італії?
Розважаються так, як і усюди. Єдина різниця в тому, що українські туси часто перетворюються в звичайні пиятики без ідеї та фану, а тут такі туси більше схожі на... коротше, ви всі дивилися американські студентські фільми – оце воно. :)
Що б ти міг порадити студентам, які також бажають взяти участь у подібних міжнародний програмах?
Вивчити англійську та здати тест IELTS/TOEFL, отримати досвід роботи за спеціальністю (або взяти участь у якомусь проекті), і відправляти, відправляти, відправляти свої оцінки, резюме та мотиваційний лист з рекомендаціями усюди, де б ви хотіли опинитись. Гарантую, що кудись точно пройдете, це просто. :) Успіхів! ;)
 
RSS
 Більше новин
 
 
Зараз на сайті користувачів: 6, зареєстрованих: 0, гостей: 6. Команда порталу Статистика Карта сайту
Технічна підтримка: my_fpm@yahoo.com Copyright © 2006 Факультет Прикладної Математики НТУУ "КПІ"